Sosyal Medya Hesaplarımız

esenyurt güvenlik kamerası servisi

433 kez görüntülendi
esenyurt güvenlik kamerası servisi

esenyurt güvenlik kamerası servisi

esenyurt güvenlik kamerası servisi,esenyurt güvenlik kamerası kurulumu,esenyurt güvenlik kamera tamiri,esenyurt güvenlik kamerası ayarlama,Güvenlik Kamera Sistemi Nedir,Ne Kadar Çözünürlük Gerçekten Yeterlidir,Kamera Montaj Yüksekliği Ne Olmalıdır,IP Kamera ve Analog Kamera Arasındaki Fark Nedir,IP Kameralar DVR’a Kayıt Yapar Mı,CCTV Kamera Sistemleri,IP Kameralar,Dome Kameralar,Bullet Kameralar,Kutu Kameralar,Analog Kameralar,Kablosuz Kamera Kullanmalı Mıyım? ,soruları kafanızda soru işaretleri oluşturuyorsa tam size göre bir rehber hazırladık. Bu yazı ile birlikte güvenlik kameraları hakkında her şeyi öğreneceksiniz.

Kullanılmak istenen güvenlik kamera sistemi için araştırma yapılırken öncelikle ihtiyaçların belirlenmesi oldukça önemlidir. Sonrasında sistemin doğru bir şekilde yapılandırılabilmesi için aşağıdaki konulara dikkat etmek gerekir;

esenyurt güvenlik kamerası servisi

esenyurt güvenlik kamerası ayarlama

esenyurt güvenlik kamerası servisi güvenlik konusunda her türlü sıkıntınıza çözüm olmaya geliyor. Firmamız esenyurt güvenlik kamerası servisi konusunda öncü aynı zamanda kalite denince akla gelen ilk isimlerden bir tanesidir. Kalitemizi sizin her ihtiyacınıza uygun olarak sunduğumuz geniş ürün yelpazemiz ve dayanıklı ekipmanlarımızla sağlıyoruz. Ayrıca bünyemizde barındırdığımız çalışanlar müşteri memnuniyetine son derece önem veren, alanında uzman, güler yüzlü insanlardan oluşmaktadır. Yani hem ürünlerimiz ile sizi son teknoloji güvenlik önlemleri ile koruyor, hem de deneyimli kadromuz ile kurulum ve kullanım esnasında herhangi bir sorunla karşılaşmadan, karşılaşırsanız da en iyi yardım hizmetiyle hemen çözerek size muhteşem bir kamera sistemi sunuyoruz. Kalite arıyorsanız esenyurt güvenlik kamerası servisi konusunda tercih etmeniz gereken firma biziz.

Esenyurt Kamera Sistemleri Müşteri Memnuniyeti ve Kamera Çeşitliliği

Firmamız esenyurt güvenlik kamerası servisi şirketleri arasından en yüksek müşteri memnuniyetini sağlayan firmalar arasındadır. Müşteri memnuniyetini sağlamanın yolunu biliyoruz. Bu yol müşterinin istediğini en uygun biçimde ve en düşük maliyetle yapmakla olur. Bazı para avcılarının aksine firmamız, müşterinin bütçesini görerek ona zarar vermeyecek şekilde bir fiyat yelpazesi ortaya çıkarır. Aynı zamanda her türlü ihtiyacınız için kamera sağlama kolaylığını da size sunar. Ev içi gözlemlemesi için ayrı bir WİFİ kamera ev dışı gözlemlemek için alarmlı kamera gibi çok çeşitli esenyurt güvenlik kamerası servisi hizmetini size sunar. Siz de esenyurt güvenlik kamerası servisi hizmeti almak için bizi tercih edin.

esenyurt güvenlik kamerası servisi olarak güvenlik kamera sistemleri ve alarm sistemleri kurulum hizmetleri vermekteyiz. İstanbulun tüm ilçelerinde hızlı ve güvenilir servis hizmeti veriyoruz. Var olan kamera ve alarm sistemlerinizle ilgili arıza ve bakım işlemleri ile de ilgileniyoruz.

Güvenlik kamerası ve alarm sistemleri ile ilgili bilgi ve fiyat talepleriniz için yukarıda bulunan fiyat talebi menüsünü kullanabilirsiniz. Piyasada en uygun fiyatları vermeye çalışıyoruz. Kaliteli görüntü sağlayan kamera sistemlerimiz ile farkı görün. Teklif istediğinizde en kısa süre içerisinde sizin için uygun olan alarm veya kamera sistemi tespiti için öncelikle firmanızda veya işyerinizde ücretsiz keşif hizmeti veriyoruz.

Haber programlarında, televizyonda ve internet üzerinde sürekli güvenlik kamerası görüntüleri ile karşılaşıyoruz. Güvenlik kamera sistemleri; kendimizi veya ailemiz ile çalışanlarımızı özellikle biz orda olmadığımızda korumanın en önemli yollarından biridir. Ancak bu konuda; fiyat, yeterlilik ve kullanım açısından değişiklik gösteren oldukça geniş bir ürün yelpazesi mevcuttur. İşte biz bu rehberde doğru soruları sorarak, sizlerin en uygun ürünü bulmanızı hedefliyoruz.

 Güvenlik Kamera Sistemi Nedir?

Açıkçası insan bir anda her yerde olamaz. Bütün korumak istediğin bölgeleri, bir güvenlik görevlisi tek başına izleyemez. Ancak güvenlik sistemleri, tek bir güvenlik görevlisi ile tüm bölgelerini izlemene olanak sağlar. En basit tanımıyla, kamera güvenlik sistemi bir kamera, bir monitör, bir kayıt cihazı ve onları bağlayan bir kablodan oluşur. Bu tarz sistemlere kapalı devre televizyon sistemleri(CCTV) denir. Bu tarz sistemler, orada olmadan izlemek istediğiniz bölgeyi izlemenize yardımcı olurlar.

Ne Kadar Çözünürlük Gerçekten Yeterlidir

Ne kadar piksel yahut dikey televizyon çizgisine ihtiyacımız var? Bu aslında zor bir soru. En yaygın davranış, denemek ve piyasada bulunan ve alabileceğimiz en yüksek çözünürlüklü kamerayı almaktır. Tabi bu proje kaynaklarımızı en iyi şekilde kullanmamızı sağlayan bir yöntem değildir. Çoğu zaman iki tane 1.3 megapiksel kamera sahibi olmak bir tane 3 megapiksel kamera sahibi olmaktan daha iyidir. Diğer bir deyişle kameranın ne kadar piksel sahibi olduğundan ziyade, bizim bu piksellerle ne yapacağımızdır önemli olan. Daha fazla piksel demek, daha keskin görüntü demektir. Daha az piksel ise tabi ki daha bulanık görüntü demektir.

Kamera Montaj Yüksekliği Ne Olmalıdır

Kameraların yüksekliği kameraların ne görmesi gerektiğine bağlıdır. Yüzleri kaydetmek için kullanılan kameraların yüksekliği kabaca zeminden 2,7 metreden aşağı ve 3,7 metreden yukarı olmamalıdır. Bu size bir yüzün görüntüsünü almak için en iyi şansı verir. Daha fazla bir yükseklikte insanların daha çok kafalarının tepelerini görürsünüz. Daha alçak bir yükseklik ve kamera açısı kameranın altında doğrudan bir ölü nokta oluşmasına sebep olur. Aktiviteyi (mesela park alanındaki veya bir depo ya da fabrikadaki aktiviteyi) görmek içinse daha yüksekte olmalıdır. Zeminden 5,5 ila 7,3 metre arası yükseklik yeterlidir. Araç plakalarının okunması içinse daha alçağa monte edilmelidir. Genellikle 0,9 ila 1,5 metre arası yükseklik önerilir. Ayrıca, plaka kameraları otopark girişi ya da sürüş yolu dönüşü gibi hızın normal olarak saatte 16 kilometrenin altına düştüğü tıkanma noktalarında olmalıdır ve tabi ki plaka numaralarını okuyabilmek için yeterli yükseklikte PPF sağlamanız gerekir.

IP Kamera ve Analog Kamera Arasındaki Fark Nedir

İlk önce kullanılacak kameranın hangi kategoride olacağına karar vermek, sonrasında çalışmanın daha verimli ilerlemesini sağlayacaktır. Kabaca kameralar teknolojik olarak iki kategoriye ayrılır; Analog ve dijital/IP kameralar. Analog kameralar daha ucuz, kurulumu daha kolay, birçok uygulama için yeterli ve daha önce hiçbir deneyimi olmayan kullanıcılara daha uygundur. Dijital kameralar ise, daha esnek, yüksek kapasiteli, kurulumu uzmanlık gerektiren, biraz daha pahalı ve yeni kullanıcılar için daha karmaşıktır. Yüksek çözünürlüklü IP kameralar, yüksek çözünürlüklü analog kameralara göre daha yaygındır. Analog kamera tercih edenler daha ucuz ve kolay kullanılabilen bir kamera isteyenlerdir. Dijital kamera tercih edenler ise, yüksek çözünürlüğü ve bunun sağladığı geniş görüş alanını önemseyenlerdir. Duyarlı bir güvenlik kamerası kullanıcısı, kendi gerekliliklerine en uygun şartları barındıran kamera tipini seçecektir.
Güvenlik kamera sistemi, kurulu bir halde ise bunu diğeri ile değiştirmek pahalı ve zahmetli bir işlem olur. Bir kere kararınızı doğru vermeniz gerekir. Aldığınız sistemi uzun bir süre kullanacağınızı göz önünde bulundurun. Profesyonel ekipmanlarda 5-7 yıl arası, tüketici ekipmanlarında 3-5 yıl, hatta iyi kontrol edilen ve bakılan sistemlerde çok daha uzun kullanım ömrü vardır.

IP Kameralar DVR’a Kayıt Yapar Mı

IP kameranın görüntüsünü DVR’a kaydedemezsiniz. Aksine IP kameralar, NVR veya yazılım tabanlı kayıt cihazlarına kayıt yaparlar. Bazı ağ bağlantılı depolama sürücüleri, NVR uyumludur ve kolayca birbirlerine bağlanabilirler. Bunun yanında bazı kamera modellerinin ise SD kart yuvası vardır ve karta kayıt yapabilir. Bu dahili depolama yöntemi az sayıda kamera kullanan, kullanıcılar için iyi bir çözüm olarak görülebilir.

CCTV Kamera Sistemleri

CCTV kamera en geniş bilinen şekliyle banka,fabrika,mağaza,hastane, kamu kurumlarında kullanılır.Fakat uygulama alanına bir sınırlama getirmek doğru olmayabilir.

Aşağıda belli başlı uygulama alanlarını görebilirsiniz; Köprü,yol ve kavşaklarda trafiği görüntülemek, yönetmek ,Kötü niyetli kişilerin tespiti,Çok yüksek caydırıcı özelliği,Çalışma ortamının kalitesini arttırmak için kayıt ve izleme,Yöneticilerin bulunduğu yerden işyerlerini, fabrikalarını, çalışanlarını izleyebilmesi denetleyebilmesi sağlar ,Konferans salonları, tiyatro, stadyum gibi yerlerde gösterinin her yerden izlenebilmesini sağlar,Otobüs, tren, gemi, uçak gibi taşıtlarda güvenliği sağlamak ve taşıt içindeki servis kalitesini arttırmak.,Hayvanat bahçesi, yüzme havuzu, oyun parklardaki kazalara ve tedbirsiz davranışların önlenmesi,Gece /Karanlıkta insan gözünün görmediği yerlerde Infrared aydınlatma sayesinde görüntüleme sağlamak,Fabrikalarda üretim hattında ürün kalitesini kontrol etmek,Kanalizasyon Görüntüleme İşi,Şehir Merkezi Dış ortam güvenliğin sağlanması,Yazlık veya dönemlik kullanılan konutların uzaktan izleme ve kontrolü,Anaokulu evde çocuk bakıcıların kontrol ve izlenmesi,Kayıt ve izlemenin yapıldığının bilinmemesi istenilen yerlerde gizli kamera casus kamera uygulamaları,Petrol Boru Hatları, Elektrik iletim şebekleri gibi kritik şebekelerin güvenliği ve durumunun izlenmesi

IP Kameralar

IP kamera tıpkı bilgisayar gibi doğrudan bir ağa bağlıdır. Video direkt olarak dijital ortama kaydedildiği için onu dijitalleştirmek için bir DVR’a ihtiyacınız olmayacaktır. Kamerayı bir kayıt cihazına bağlamanıza gerek kalmaz, çünkü her cihaz networke bağlıdır. Ayrıca IP kameralar daha ince, daha esnek ve koaksiyonel kablodan daha kullanışlı olan internet kablosu kullanır. Çoğu IP kamera internet kablosu ile enerji alabilir ve tek kablo DVR’daki ikiz kablodan çok daha rahattır. Çözünürlük konusunda da analog kameralara göre daha avantajlı durumdadır.

Dome Kameralar

Dome kameralar, bullet ya da kutu kameralara göre daha az fark edilir olduğu için özellikle estetik kaygılarla tercih edilir. Üstelik bu kameraları günlük hayatta bir bakışta tespit etmek daha zordur. Dome kameralar, sabit ya da değişken(varifokal) odaklı objektifli olabilirler. Kızılötesi aydınlatmalı da olabilirler. Çoğu dome kamera tavana ya da bir çıkıntıya monte edilebilir şekilde tasarlanmıştır, fakat bazı kameraların görüntüleyici düzeneklerinin dönüşü için duvara monte edilmeye uygundur. Fiziksel saldırılara karşı dayanıklı dome kameralar olarak bilinen gövdeleri güçlendirilmiş kameralar, zorlu koşullardaki uygulamalar için iyi bir tercihtir. Bu kameraların şekli sadece havaya uçan taş parçası ve çekiç gibi ağır nesnelerin etkilerini iyi absorbe etmeye imkân vermez, bunun yanında kamera bir havlu ya da plastik torbayla kaplanamaz. Kubbe biçimindeki şekli, kamera üzerine atılan bir ipin kamerayı düşürmesine izin vermek yerine ipin kolayca kaymasını sağlar.

Bullet Kameralar

En sık kullanılan kamera türüdür. Bullet kamera hava şartlarına uygun gövdesi ve gelişmiş gece görüş performansı için kızılötesi aydınlatmalı objektifiyle birlikte mermi şekilli bir kameradır. Objektifi değişken ya da sabit odaklı olabilir. Kızılötesi aydınlatması olmayan bullet kameralara lipstick kamera denir. Bu tip kameralar kurulumu en kolay kameralardır. Dirsek kurulumu sırasında tam olarak istediğiniz görüntüyü almak için kamerayı sağa-sola, aşağı-yukarı hareket ettirebilir, döndürebilirsiniz. Tabi ki dirsek ve ayarı gevşetmediğiniz ya da motorlu dirsekli bir kamera almadığınız sürece kamerayı tekrar hareket ettiremezsiniz. Çoğu kamera dirseğin kameranın altına veya üstüne monte edilmesine uygundur. Bu da kamerayı bir duvar veya tavana ya da herhangi bir çıkıntıya asmanıza olanak sağlar.

Kutu Kameralar

En eski kamera türü kutu kameradır.Hava koşullarına uygun olmayan bir kameradır ve objektifsiz satılır. İlk bakışta az kapasiteli bir kamera gibi görülebilir, ancak endüstri standardı geniş çerçevesi, süper geniş açıdan, yüksek zooma kadar ihtiyacınız olan her tür görüntü için uygun mercek alabileceğiniz anlamına gelir. Bu kameranın boyutlarının büyüklüğü, zorlu çekimler için gerekli elektronik parçaları içermesine imkân verir. Bu da onu iyi bir tercih haline getiriyor. Bu kamera hava şartlarına uygun olmadığından açık alanda kullanımında kamerayı bir gövdenin(kamera muhafazasının) içine monte etmeniz gerekir. Farklı hava şartları için farklı gövde seçenekleri vardır.

Analog Kameralar

Analog kameralar, pazarda en fazla karşılaşılan ve daha eski teknolojiye sahip ürünlerdir. Montajının kolay ve maliyetlerinin düşük olması nedeniyle diğer ürünlerden önce dikkat çeken analog kameralar, çözünürlük konusunda çok yüksek rakamlara ulaşamazlar. Çalışma prensipleri oldukça basittir. Sabit ya da hareketli kameralar ile çekilen görüntü UTP kablolar üzerinden kayıt cihazına (DVR) iletilir. Kayıt cihazı bu görüntüleri dijitale çevirip yüksek kalitede saklar.

Gelişen teknoloji sayesinde analog altyapıyı kullanarak 1080p ve 720p çözünürlükte görüntü alabilen AHD kameralar ve HD-CVI kameralar üretilmiştir. Bu kameralar geleneksel koaksiyel kablolar üzerinden analog video sinyallerini ileterek yüksek çözünürlükte görüntüler alınmasına imkan vermektedir.

Kablosuz Kamera Kullanmalı Mıyım?

Kablosuz kameralar ilk bakışta çekici gelebilir, ancak dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. Her şeyden önce bant genişliği kaygıları nedeniyle yüksek kaliteli bir video sinyalini kablosuz olarak iletmek oldukça zordur. Bir alıcıya analog video gönderme yeteneğine sahip bir kablosuz verici çok pahalı olabilir. Bazı üreticiler daha az güçlü bir verici kullanımına olanak sağlaması için sinyali sıkıştırırlar. Bu da düşük kalitede bir videoya neden olur. Daha büyük bir problem ise enerjidir. Zaten elektrik prizine yakın yerleştirilmesi gereken kameranın enerji kaynağının kayıt cihazı veya anahtar yakınına yerleştirmenize izin veren video kabloları enerji kablolarıyla birlikte ilerler.

Kablosuz Kamera Kullanmalı Mıyım?

Her halükarda elektrik prizlerinin yakınında olması gereken kablosuz kameraların dış mekânlara kurulumunu yapmak bir meydan okumadır. Parazitler kablosuz kameranın performansını düşürebilir. Kamera ve alıcı arasındaki duvarların malzemesi, elektrik tesisatından gelen RF paraziti, Wi-Fi yönlendiricileri, hepsi videonun kalitesini düşürür. Kamera ya da kablosuz alıcıya bir anten eklemek mümkündür ancak bu kablosuz iletim verimliliğinde sadece sınırlı bir ölçüde artış sağlayacaktır. Bu yüzden kablosuz kamera satın almaya karar vermeden önce bunun yerine mevcut kabloların fizibilitesi hakkında düşünülmelidir.

Etiketler :esenyurt güvenlik kamerası servisi,esenyurt güvenlik kamerası kurulumu,esenyurt güvenlik kamera tamiri,esenyurt güvenlik kamerası ayarlama

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
SERVİS CAGIRMAK ICIN TIKLAYIN